Mamy połowę kwietnia. Właśnie minął miesiąc, od kiedy realizujemy projekty dofinansowane przez  Miasto Gorzów Wielkopolski . W poprzedn...

Autor: | 14:40


Mamy połowę kwietnia. Właśnie minął miesiąc, od kiedy realizujemy projekty dofinansowane przez Miasto Gorzów Wielkopolski.
W poprzednich wpisach wspominaliśmy o kursie języka niemieckiego dla dzieci i młodzieży oraz warsztatach rękodzielniczych. Dziś prezentujemy relację z zajęć, jakie odbyły się na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni.

Już drugiego kwietnia do COOLinarnej przystani zaprosiła nas pani Ela - lokalny szef kuchni Amaro (taki pseudonim otrzymała od uczestników ubiegłorocznych warsztatów). Wraz z jej pomocą dzieci przygotowały ciastka przypominające jeże.

Każdy z uczestników zajęć otrzymał do domu przepis, by mógł odtworzyć ciasta z rodzicami. W oczekiwaniu na wypieki dzieci postanowiły rozegrać szybki turniej w piłkarzyki. Po zawodach ciastka już wystygły i można było ozdobić jeże.

Dla spalenia nadprogramowych kalorii, których dostarczyły nam słodkie jeże, w środę zorganizowaliśmy turniej piłkarzyków stołowych. Zawodnicy, pod okiem pani Ani, rozegrali zaciętą walkę o miejsca na podium.

Na zakończenie ubiegłego tygodnia pani Gosia zaprosiła młodych gorzowian na warsztaty z ekologii. "Przyjaciele przyrody" rozwiązywali liczne łamigłówki i zadania, a także przypomnieli sobie zasady segregowania śmieci.

Nowszy post Starszy post Strona główna