Klub Przystań za Wartą powstał z myślą o mieszkańcach Gorzowa Wielkopolskiego, a w sposób szczególny osobach związanych z dzielnicą...


Klub Przystań za Wartą powstał z myślą o mieszkańcach Gorzowa Wielkopolskiego, a w sposób szczególny osobach związanych z dzielnicą Zawarcie. W powszechnej opinii panuje bowiem przekonanie o kulturalnym obumieraniu tego terenu. Pęd codziennego życia spowodował, że coraz mniej osób zna swoich sąsiadów, a aktywność rodzinna ogranicza się do zakupów w galerii handlowej. Klub ma być miejscem, w którym można przystanąć i odpocząć od gonitwy - poświęcić chwilę samemu sobie i drugiemu człowiekowi.

Proponowane przez nas zajęcia służyć mają integracji społeczności lokalnej, promowaniu wartości religijnych oraz ewangelizacji różnych grup wiekowych. 
Do dyspozycji korzystających jest sala główna, w której znajdują się: zestaw wypoczynkowy, stoliki, krzesła, piłkarzyki oraz sprzęt audiowizualny. Nasi goście mają dostęp do aneksu kuchennego z pełnym wyposażeniem oraz dwóch toalet.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W ofercie Klubu znaleźć można następujące aktywności:
- Spotkania przy studni Jakuba, czyli rozmowy o Biblii i wierze,
- korepetycje dla dzieci i młodzieży,
- pomoc w załatwianiu spraw urzędowych i redagowaniu pism (w tym rozliczanie PIT-ów),
-  warsztaty artystyczne, np. decoupage,
- zajęcia sportowe, m.in. piłkarzyki, dart,
- spotkania muzyczne,
- wspólne wyplatanie różańców,
- nieformalne pogaduszki sąsiedzkie.
... i wiele innych. Jesteśmy otwarci na propozycje i sugestie ze strony mieszkańców i wolontariuszy.