760 minut modlitwy za Miasto Gorzów Tydzień po miejskich uroczystościach związanych z rocznicą powierzenia Gorzowa Matce Bożej Fa...

Autor: | 14:12


760 minut modlitwy za Miasto Gorzów


Tydzień po miejskich uroczystościach związanych z rocznicą powierzenia Gorzowa Matce Bożej Fatimskiej oraz w przeddzień wspomnienia śmierci założyciela Oblatów, Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda podjęło inicjatywę 760 minut modlitwy za Miasto Gorzów. Skąd pomysł? W tym roku nasze miasto świętuje swoje 760 urodziny. Z tej okazji zaplanowano liczne atrakcje o charakterze kulturalno-rozrywkowym: festyny, wystawy, konferencje itp. Członkowie Stowarzyszenia postanowili zadbać również o aspekt duchowy wspólnego świętowania. Stowarzyszenie ułożyło program całodziennej modlitwy przebłagalno-dziękczynnej w intencji miasta. Czuwanie rozpoczęło się eucharystią o godzinie 8.00, po której wyznaczone osoby czytały Nowy Testament. Nieustanny dyżur czytania trwał do 21.00 (z przerwą na wieczorną mszę świętą) i zakończył się Apelem Jasnogórskim. W czytanie włączyło się 47 osób. Wśród nich byli zarówno członkowie Stowarzyszenia św. Eugeniusza de Mazenoda i wierni Parafii św. Józefa, jak i przedstawiciele gorzowskich organizacji pozarządowych, młodzieży, lokalnych mediów, Rady Miasta, innych parafii oraz szkół. Czytający zgodnie przyznali, że było to wyjątkowe przeżycie. 15-minutowy dyżur stanowił okazję do wyciszenia się, zastanowienia nad swoją relacją z Bogiem i zadumą nad własną postawą względem Gorzowa - jego przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Czuwanie zakończyło się po 16 rozdziale Dziejów Apostolskich. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotografii przedstawiających dzieje naszej parafii. 
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przystąpili do wspólnej modlitwy - tym czytającym i tym słuchającym. Gratulujemy odwagi do dawania świadectwa o tym, że wszystko czego doświadczamy zawdzięczamy Bogu. Już dziś zapraszamy na 761 minut modlitwy za Miasto! Nowszy post Starszy post Strona główna