Stowarzyszenie rozpoczęło realizację projektu dofinansowanego przez miasto Gorzów, w ramach którego podejmowane będą liczne inicjatywy a...

Autor: | 17:08

Stowarzyszenie rozpoczęło realizację projektu dofinansowanego przez miasto Gorzów, w ramach którego podejmowane będą liczne inicjatywy adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć, które nie tylko będą rozwijać różnorodne talenty, ale przede wszystkim stworzą okazję do integracji z rodziną i sąsiadami. Oto nasze warsztaty:
- "Napisz miasto" - zajęcia literackie dla dzieci i młodzieży. Prowadzi je Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk z Radia Plus Gorzów. Te warsztaty to wspaniała zabawa słowem, która wspomaga proces uczenia się czytania, rozmienia tekstu i pisania poprzez różne formy aktywności, jak na przykład układanie wiersza z fragmentów artykułów prasowych. Co ciekawe, efektem finalnym warsztatów będzie książka, w której opublikujemy dzieła młodych twórców. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grupy. Spotykamy się we wtorki w godzinach 16.00 - 17.00.
- warsztaty artystyczne - od kilku lat nasza wolontariuszka Joanna Buchmiet-Skubiszyńska prowadzi comiesięczne warsztaty decoupage. W tym roku oferta jej zajęć zostanie rozszerzona o nowe formy pracy artystycznej. Zapraszamy starszą  młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach, które zazwyczaj odbywają się w piątki. O terminie informujemy zawsze na naszym profil na facebook'u i plakacie mieszczonym w oknie Przystani za Wartą.
- "Smartfon dla Seniora" - to warsztatowe spotkania, w czasie których staramy się pomóc seniorom w obsłudze ich telefonów. Pokazujemy nowe opcje, wysyłamy zdjęcia i odpowiadamy na zadawane przez nich pytania.
- kurs języka niemieckiego - odpowiadając na zapotrzebowanie gorzowian, uruchomiliśmy podstawowy kurs języka niemieckiego dla dorosłych. Wszystkie miejsca zostały obsadzone w jeden dzień, co bardzo nas cieszy. Kursantom życzymy wiele wytrwałości i już myślimy nad jakimś egzaminem ;-). 
Nowszy post Starszy post Strona główna