9 grudnia w świetlicy przy Parafii św. Józefa odbyło się spotkanie promujące książkę "Opowieści o Przyjaźni". W marcu te...

Opowieści o Przyjaźni - promocja książki

Autor: | 14:00

9 grudnia w świetlicy przy Parafii św. Józefa odbyło się spotkanie promujące książkę "Opowieści o Przyjaźni".


W marcu tego roku rozpoczęliśmy realizację projektu "Napisz miasto", którego inicjatorką była Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk. Raz tygodniu organizowała ona warsztaty literackie dla dzieci, w czasie których powstawały opowiadania, bajki, wiersze i ilustracje. Tematem przewodnim prac było nasze miasto: ulice, wydarzenia, osoby. Dzieci chętnie pisały o ważnych dla nich wartościach: miłości, rodzinie, przyjaźni.

Efektem warsztatów i zabawy słowem jest książka. Zawiera ona wybrane prace i kolorowe ilustracje. Co ciekawe, dzieci brały również udział w procesie składania książki. Młodzi pisarze byli w Zespole Szkół Odzieżowych, który drukował tomik. Tam mogli zobaczyć, jak z ich twórczości tworzy się książka. Dobierali kolory i czcionki, by test był wyraźny również dla ich babć i dziadków.
9 grudnia o godzinie 11.00 dzieci, ich rodzice i bliscy zgromadzili się w świetlicy przy Parafii św. Józefa, by dokonać premiery książki. W czasie spotkania Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk podzieliła się wrażeniami po kończącym się projekcie. Uczestnicy mogli również wysłuchać trzech utworów zamieszczonych w książce. Po podziękowaniach nadszedł czas rozdania książeczek i autografów. Dzieciaki miały wielką frajdę składając podpisy na poszczególnych egzemplarzach. Przyznawały, że czuły się jak gwiazdy! Jakże przyjemnie się na nich patrzyło!

W naszej pamięci na długo zapadną słowa Tomka, jednego z młodych pisarzy, który dziękując za udział w projekcie wskazał na przyjaźnie, jakie zawiązały się w trakcie jego trwania. To budujące, że mogliśmy dać młodym przestrzeń to budowania głębszych relacji i rozwijania talentów.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w tworzeniu książki. Dziękujemy Agnieszce Kopaczyńskiej-Moskaluk za pomysł i realizację. Basi Szabłowskiej za zaangażowanie i mobilizowanie dzieci. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Dyrekcji Zespołu Szkół Odzieżowych za możliwość współpracy przy drukowaniu tomiku.

Dzieciaki, jesteście wielkie!
Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego udało się wydrukować 700 egzemplarzy tomiku. Będzie można go bezpłatnie pobrać w miejskiej bibliotece, naszym Klubie Przystań za Wartą i  świetlicy parafialnej.
Nowszy post Starszy post Strona główna