Te strony mogą Cię zainteresować: (kliknij na nazwę, by przejść na stronę) Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej   -  Misjonarze oblaci ...

Te strony mogą Cię zainteresować:
(kliknij na nazwę, by przejść na stronę)

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej Misjonarze oblaci MN jako zakonnicy realizują bezpośrednio charyzmat św. Eugeniusza de Mazenoda w Kościele. Podobnie żeńska gałąź – Zgromadzenie Misjonarek Oblatek MN. Dodatkowo, podobnie jak wiele innych zgromadzeń zakonnych, tak i oblaci patrzą na swój charyzmat szeroko, uwzględniając zaangażowanie i udział osób świeckich. Ci często łączą się w stowarzyszenia i organizacje. Niektóre grupy przyjmują nawet bardzo konkretną postać zakonów świeckich z określoną regułą do realizowania w życiu. Oblatom towarzyszy też spore grono nieformalnych sympatyków, którzy mają swój udział w oblackim charyzmacie. Wszystkie te osoby można określić mianem rodziny oblackiej.Parafia św. Józefa w Gorzowie Wlkp. - Posługują tu Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. W tej parafii ma swoje źródło nasze Stowarzyszenie.Niniwa Team - Grupa rowerowych zapaleńców. Od 2007 roku, w każde wakacje wyjeżdżają na zagraniczną wyprawę rowerową, która trwa kilka tygodni. W każdej wyprawie uczestniczy co najmniej kilkanaścieosób (dotychczas najwięcej 38). Mimo, że są w większości amatorami i ich rowerowa aktywność ma bardziej charakter sezonowy niż regularny, w czasie wyprawy robią średnio min. 150 km dziennieJeżdżą z bagażem (ok. 30 kg na osobę) i bez pomocy samochodu technicznegoNie organizują swoich noclegów, bo nigdy nie wiedzą dokąd dojadą, a przecież warunki nie zawsze są do przewidzenia. Jak mówią: Jeździmy „na wiarę”. Do tej pory nas nie zawiodła".
Misyjne.pl - Portal chrześcijański misyjne.pl to strona internetowa stworzona przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, między innymi w celach społecznych, jak i informacyjnych. Za jego pośrednictwem chcemy przybliżać ludziom kwestie wiary i religii oraz jednoczyć ich w duchu Ewangelii. Nasz portal chrześcijański to miejsce dialogu. Dzięki nam mogą Państwo poznać ludzi otwartych na innych, bowiem portal chrześcijański misyjne.pl powstał po to, aby docierać do osób wierzących, ale także tych, którzy dopiero poszukują swojej drogi do Boga. Chcemy im Go przybliżać. Naszym celem jest także to, aby w duchu misji informować o bieżących wydarzeniach w kraju i na świecie, dlatego dokumentujemy między innymi podróże misyjne.Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski jest kontynuatorem Bractwa Koronacji Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, które powołał do istnienia papież Klemens XI breve apostolskim „Cum sicut accepimus” z dnia 4 kwietnia 1718 r. Powstało ono z inicjatywy paulinów jasnogórskich, a uroczystego zaprowadzenia Bractwa na Jasną Górę dokonał biskup krakowski Kazimierz Łubieński w dniu 7 września 1718 r. Uroczystością patronalną Bractwa jest święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i rocznica koronacji Jasnogórskiego Wizerunku, która miała miejsce 8 września 1717 roku.