Festyn rodzinny organizowany w Uroczystość Bożego Ciała staje się zawarciańską tradycją. Rodzice nie muszą iść do pracy, a dzieci do sz...

Autor: | 14:58


Festyn rodzinny organizowany w Uroczystość Bożego Ciała staje się zawarciańską tradycją. Rodzice nie muszą iść do pracy, a dzieci do szkoły. Jest więc to świetny czas na wspólną zabawę. 


26 maja na mieszkańców Zawarcia czekały stoiska gastronomiczne, na których skosztować można było pieczonej kiełbasy i chleba ze smalcem. W tym roku wolontariusze przygotowali kilka odmian smalcu, m.in. ze skwarkami, krzeszowicki, tradycyjny. Podany do tego ogórek małosolny idealnie dopełnił całości. Bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczestników zabawy cieszyły się stoły z ciastem. Panie i panowie – nasi lokalni cukiernicy – dołożyli wszelkich starań, by trafić w gusta smakowe zebranych. Przygotowali kilkadziesiąt ciast, wśród których znalazły się np. serniki, jabłeczniki, babki, drożdżowce lub rolady. 
Jednakże pamiętać trzeba, że nie zabrakło też strawy duchowej, o którą zadbali misjonarze z Prokury Misyjnej w Poznaniu. Ojcowie i klerycy przybliżyli kulturę malgaską poprzez liczne śpiewy i opowieści z tamtego rejonu świata. Na parafialnej scenie zaprezentowały się liczne grupy artystyczne. Występ wokalny zaprezentowali podopieczni Świetlicy im. św. Jana Pawła II, członkowie scholii Oblackie Nutki oraz dzieci ze szkoły podstawowej (w indywidualnych występach). Natomiast formacje ze Studia Tańca 27 rozkręciły zabawę swoimi skocznymi układami. Uczestnicy festynu mieli również możliwość podziwiać siostry z duetu Jeg, duj… ROMA, które zaprezentowały tańce romskie i bollywood. Podczas przygotowywania programu festynu nie zapomnieliśmy o najmłodszych. Dla nich przeznaczony był cały plac za kościołem. Pojawiły się tam dmuchane place zabaw, kącik plastyczny, punkt malowania twarzy oraz obóz młodych żużlowców ze szkółki w Wawrowie. Zainteresowaniem cieszył się również ogromny miś pluszowy – idealny do przytulania. Punktem kulminacyjnym wspólnego świętowania była potańcówka przy akompaniamencie Kapeli Retro. Festyn zakończył się Apelem Jasnogórskim.


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu – przynieśli ciasto lub smalec, wystąpili na scenie uświetniając tym wspólną zabawę, pomogli w rozkładaniu stołów i sprzątaniu po zabawie, a także tym, którzy opiekowali się poszczególnymi stoiskami. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Brata Piotra, na którego dobre rady i wszechstronną pomoc mogliśmy liczyć, a także pani Barbarze Szabłowskiej za prowadzenie wydarzenia. 
Zdjęcia dzięki uprzejmości duetu ZNTF - Iga i Wojtek Krajnik. Dziękujemy!


Festyn zorganizowany został w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą "Zdrowo to na sportowo", który dofinansowany jest przez Miasto Gorzów.

Nowszy post Starszy post Strona główna