Początek każdego roku to czas podsumowań. Również i my pochyliliśmy się nad tym, co robiliśmy w 2018 r. Oto krótki zarys naszej działaln...

Podsumowanie roku 2018

Autor: | 15:42

Początek każdego roku to czas podsumowań. Również i my pochyliliśmy się nad tym, co robiliśmy w 2018 r. Oto krótki zarys naszej działalności:Fundusz Stypendialny i 1% podatku

W czasie ubiegłorocznej inicjatywy rozliczania PIT-ów z pomocy Stowarzyszenia skorzystało około 220 osób. Z akcji 1% podatku uzyskaliśmy przychód w kwocie 8060,60 zł. Dzięki tym środkom między innymi uruchomiony został Fundusz Stypendialny, w ramach którego wspieramy niepełnosprawne małżeństwo. Pani Zofia od lat opiekuje się obłożnie chorym mężem Andrzejem. W ramach stypendium otrzymali pomoc pielęgniarki, która kilka razy w miesiącu odciąża panią Zofię. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie, które umożliwiło nam podjęcie tego dzieła. Obecnie trwa akcja rozliczania PIT-ów za ubiegły rok. Wiemy, że część z Państwa chciałaby przekazać swój 1% podatku na budowę Domu Pokuty. Niestety, nie ma takiej prawnej możliwości, dlatego zachęcamy, by te środki kierować do Stowarzyszenia. Budowę Domu Pokuty można w każdej chwili wesprzeć dobrowolną darowizną na rachunek bankowy parafii, co w przyszłym roku będzie można sobie odpisać od podatku.

Pochówek

W 2018 roku dwukrotnie odbył się pochówek Dzieci zmarłych przed narodzeniem. Pożegnaliśmy łącznie ponad sto Dzieci. Ceremonie odbywały się w Gorzowskim Domu Pogrzebowym. Co więcej, pod koniec listopada udało się zebrać fundusze i zlecić położenie kostki wokół pomnika. Dzięki temu miejsce spoczynku naszych Maluszków nie tylko wygląda bardziej estetycznie, ale też ułatwia dojście do pomnika w deszczowe dni. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji pochówków i wspólnie z nami zatroszczyli się o to miejsce pamięci. Dzieło Gaudium Vitae to nie tylko godne pożegnanie Dzieci, ale też Msze Święte w intencji rodziców po stracie. Odbywają się one każdego 25.dnia miesiąca po mszy o godzinie 18.30.Rekolekcje 33-dniowe


Jedną z ostatnich inicjatyw w 2018 roku były 33-dniowe rekolekcje według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”, które współorganizowaliśmy z parafią. Wzięło w nich udział około 80 osób z naszego miasta, jak i okolic.Wyplatanie różańców
Kontynuowaliśmy wspólne wyplatanie różańców jako zadośćuczynienie za własne grzechy i modlitwa za miasto. Przypominamy, że zajęcia odbywają się w ostatni czwartek miesiąca o godzinie 17.00.Modlitwa za miasto

W maju po raz drugi podjęliśmy się modlitwy za miasto. Nie tylko w naszej parafii, ale w kilku gorzowskich kościołach trwało czuwanie przez 761 minut. Innowacją było też czytanie Pisma Świętego na antenie Radia Plus Gorzów. Już dzisiaj zbieramy pomysły na trzecią edycję modlitwy za miasto i dziękujemy tym, którzy włączyli się w nią w tym roku.Realizacja projektów

W ubiegłym roku stowarzyszenie realizowało siedem projektów. Cztery z nich zostały dofinansowane przez Miasto Gorzów. Dzięki nim wydany został biuletyn „Łączą nas ludzie i miejsca”, parafialny zespół Siloe nagrał kilka utworów w studiu, odbywały się warsztaty artystyczne, rodzinne biwaki, spływ kajakowy,  kurs języka niemieckiego, a także powstała książka „Opowieści o przyjaźni” autorstwa naszych najmłodszych parafian. W wakacje Stowarzyszenie realizowało dwa projekty z Lubuskim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii społecznej, dzięki którym prowadzono gimnastykę na świeżym powietrzu w parku przy kościele oraz zorganizowano imprezę integracyjną dla seniorów z okazji czwartej rocznicy powstania Domu u Oblatów. W drugiej połowie roku w ramach współpracy z Zespołem Szkół nr 12 realizowano projekt dofinansowany przez Urząd Marszałkowski. Polegał on m.in. na przygotowaniu festiwalu pieśni patriotycznych.Wydarzenia w Przystani za Wartą
Poza wyżej wymienionymi inicjatywami Stowarzyszenie organizowało naukę języka angielskiego dla dorosłych, warsztaty obsługi nowoczesnych telefonów, zajęcia artystyczne, a także prelekcje na temat historii miasta.
Nowszy post Starszy post Strona główna