W tym roku Gorzów Wielkopolski obchodzi rocznicę powstania. Z tej okazji po raz kolejny nasze Stowarzyszenie św.Eugeniusza de Mazenoda dzia...

Zaproszenie: "766 minut modlitwy za Miasto Gorzów"

Autor: | 20:43

W tym roku Gorzów Wielkopolski obchodzi 7️⃣6️⃣6️⃣ rocznicę powstania. Z tej okazji po raz kolejny nasze Stowarzyszenie św.Eugeniusza de Mazenoda działające przy Parafii św.Józefa pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców grodu nad Wartą do włączenia się w inicjatywę „766 minut modlitwy za Miasto Gorzów”.

Przez dwa dni chcemy trwać w dziękczynieniu za wspólną historię i doznane od Opatrzności Bożej dobro oraz dokonać zadośćuczynienia Panu Bogu za popełnione grzechy. Pragniemy też w duchu pokory prosić o wszelkie łaski. Mamy przekonanie, że warto uklęknąć z innymi przed Najświętszym Sakramentem lub pochylić się nad Słowem Bożym i prosić o miłosierdzie Boże oraz wstawiennictwo Maryi.
Wzorem lat ubiegłych zapraszamy osoby chętne do włączenia się w modlitwę. Można to zrobić m.in. w czasie całonocnej adoracji (z piątku na sobotę) lub czytając fragment Pisma Świętego w sobotę w świątyni przy ulicy Brackiej. Warto więc telefonicznie zgłosić swoją gotowość i wpisać się w harmonogram czytających Słowo Boże (tel. 690 333 893 – po godz. 15:00).
Jak zawsze wybrane fragmenty będą transmitowane w sobotnie przedpołudnie na antenie Radia Plus Gorzów.
Zaproszenie do tegorocznej edycji „Modlitwy za miasto Gorzów” przyjął postulator procesu beatyfikacyjnego biskupa Wilhelma Pluty ksiądz Dariusz Gronowski. Jego obecność wynika z chęci przybliżenia postaci i nauczania wieloletniego pasterza naszej diecezji. Wszak przyszli święci chodzą ulicami, po których i my na co dzień się poruszamy. W piątek (5 maja) w czasie Eucharystii o godz.18:30 ksiądz Gronowski przybliży wiernym związki biskupa Pluty z Gorzowem. Potem poprowadzi nabożeństwo Wywyższenia Krzyża na podstawie rozważań bp. Wilhelma, o odpowiedzialności w ciągłym kształtowaniu sumienia i właściwego stosunku do wykonywanych obowiązków. Nabożeństwo zakończy się Apelem Jasnogórskim.Z kolei sobotniej Eucharystii o godzinie 18:30 przewodniczyć będzie biskup pomocniczy Adrian Put. Skieruje on do wszystkich zgromadzonych słowo oraz udzieli gorzowianom błogosławieństwa. Swoją obecność w czasie całego wydarzenia zapowiedział również o.Bartosz Madejski OMI, czyli pochodzący z Gorzowa nowy wikariusz Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Wydarzenie patronatem objęli biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, a także o. Marek Ochlak OMI, prowincjał Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Ramowy program:
• 5 maja:
18.30 – Msza św.; 19.15 – nabożeństwo Wywyższenia Krzyża Świętego (na podstawie rozważań bp. Pluty, o odpowiedzialności w ciągłym kształtowaniu sumienia i właściwego stosunku do wykonywanych obowiązków. Nabożeństwo zakończy się Apelem Jasnogórskim).
21.00 – 7:30 całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
• 6 maja
8.00 – Msza św.;
8.45–17.30 – nieustanna modlitwa Pismem Świętym;
18.30 – Msza św. pod przewodnictwem ks.bp. Adriana Puta.
🙏Zgłoszenia do czytania Biblii: tel. 690 333 893 (codziennie po 15.00).


Nowszy post Starszy post Strona główna